Radcowie prawniSzkolnictwo wyższeE-doręczenia – przesunięcie terminu wejścia w życie nowych obowiązków.

2023-11-230

Jak wskazuje Ministerstwo Cyfryzacji na swojej stronie internetowej po konsultacjach z licznymi grupami obowiązanymi do  wdrożenia nowych rozwiązań w zakresie doręczeń elektronicznych, podjęło decyzję o przesunięciu terminu wejścia w życie obowiązku korzystania z doręczeń elektronicznych na 30 grudnia 2023 r. Ponadto Minister Cyfryzacji wystąpi z inicjatywą legislacyjną, której efektem będzie przesunięcie obowiązku dostosowania się do nowych regulacji do dnia 1.01.2025 r.

E-doręczenia to cyfrowa wprowadzany sposób bezpośredniej komunikacji pomiędzy  obywatelem oraz przedsiębiorcą z szeroko rozumianą administracją publiczną. E-doręczenia mają zastąpić klasyczny sposób doręczania wszelkiego rodzaju pism administracyjnych.  Doręczenia elektroniczne zastąpią tradycyjny list polecony, z zachowaniem potwierdzenia odbioru przez osobę upoważnioną.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://cyranpolak.pl/wp-content/uploads/2023/01/logo-cp-brazowo-biale.png
al. Płk. Beliny-Prażmowskiego 14/4, 31-514 Kraków

Cyran Polak Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska

KRS: 0001031409 NIP: 6751781538 REGON: 525131715

Zobacz nas na:

Koszt połączenia z naszym numerem jest zgodny z opłatą jak za połączenie do sieci stacjonarnej według taryfy Twojego operatora.

Treści naszego autorstwa zamieszczone na tej stronie dostępne są na licencji Creative Commons CC BY SA 4.0.
Możesz je kopiować, zmieniać, wykorzystywać komercyjnie, bez ograniczeń terytorialnych pod warunkiem uznania naszego autorstwa. Zapoznaj się z warunkami licencjonowania naszych treści.